NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA

ZAPISY DO SZKOŁY

UBEZPIECZENIE UCZNIÓW

35 - lecie NASZEJ SZKOŁY

Dnia 9 października 2009 roku nasza szkoła obchodziła 35 – leci swojego istnienia.
W tym dniu o godzinie 13:00 na dolnej sali gimnastcznej odbyły się uroczystości związane z tą rocznicą, na których gościliśmy prezydenta miasta pana Grzegorza Osyrę, sponsorów, urzędników i wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju szkoły, a także byłych i obecnych nauczycieli i uczniów tej szkoły.

Jako pierwszy na scenie wystąpił nasz chór szkolny śpiewając piosenkę Budujmy Nowy Dom. Zaraz za nim wyszła grupa teatralna pokazując nam jak może wyglądać budowanie naszej szkoły, przygotowane przez panią Lilię Piechniczek. Przedstawienie było ciekawe i nieco śmieszne. Nieraz rozbawiało publiczność do łez.

W dalszej części programu obejrzeć można było występ gruby sportowej pod kierunkiem pani Żanety Michalak, taniec grupy Abrakadabra pani Celiny Stolarczyk oraz występ Jedynaczek pani Elżbiety Wosk. Po udanych występach mimo braku prądu nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Makieta naszej szkoły”.

Zakończenie uroczystości uwieczniło otwarcie boiska sportowego, które rozpoczęło przemówienie pana dyrektora Piotra Kasperskiego. Po przecięciu wstęgi przez byłego ucznia Jakuba Bresia pierwsze próby boiska dokonał pan prezydent Grzegorz Osyra, kopiąc piłkę do bramki. Niestety rzut okazał się niecelny.

Po otwarciu wszyscy poszli na stołówkę, gdzie można było zjeść mały poczęstunek.
Oprócz wymienionych powyżej atrakcji można było obejrzeć: makiety naszej szkoły, nasze puchary, zdjęcia oraz wiele innych atrakcji. Były to wspaniałe urodziny naszej szkoły.

Tak dobiegły końca uroczystości związanie z obchodami 35 - lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 1 w Mysłowicach. Z pewnością na długi czas pozostanie w naszej pamięci.

ARTYKUŁ

FILM

::: best resolution: 1024 x 768    :::    webmaster:    A. Piórkowska   H.Tabor :::